Články


Konec tradice, Loprais nepojede Dakar s Tatrou

7 komentářů 2014-10-22 Přečteno: 903x

Konec tradice, Loprais nepojede Dakar s Tatrou

Kopřivnice - Aleš Loprais musel před blížící se Rally Dakar narychlo změnit plány a místo tradiční Tatry pojede s vozem značky MAN.

Jeho speciál Tatra Queen 69 neprošel technickou přejímkou, takže krátce před odjezdem do Jižní Ameriky musel český jezdec hledat náhradní řešení. Našel ho ve spolupráci s nizozemským týmem Veka, jehož vůz německé výroby MAN bude pilotovat

"Vzhledem k tomu, že informace o údajných technických nesrovnalostech a nutnosti přestavět celý speciál Tatra přišla tři měsíce před transportem vozidel do Jižní Ameriky, jsme byli nuceni hledat jiná řešení. Dakar je celoroční projekt. Přestavba takovéhoto kamionu pro nás nebyla možná jak z časových tak i finančních důvodů," uvádí Instaforex Loprais Team v oficiální tiskové zprávě.

Sám Loprais, jenž pojede v posádce se Španělem Ferranem Marcem Alcaynou a Janem van der Vaetem z Nizozemska k tomu dodal: "Jsem velice rád, že se v tak krátkém časovém období podařilo dohodnout s týmem Veka poskytnutí konkurenceschopného kamionu MAN pro Dakar 2015."

"Královna" ale nezůstane v garáži. Kamion má platnou homologaci do roku 2018 a vychází z modifikovaných sériových komponentů. Může se tak účastnit dalších maratonských soutěží, jako jsou Rally Hedvábné stezky nebo Africa Race.

Lopraisův tým letos připravoval svůj vůz ve spolupráci s roudnickou Buggyrou, která mu dodala motor Gyrtech. Aliance obou stájí má pokračovat i během závodu vzájemnou pomocí v bivaku.

Rallye Dakar startuje 4. ledna v argentinském Buenos Aires, kam se jezdci vrátí 17. ledna po ujetí více než devíti tisíc kilometrů.

Zdroj : http://sport.aktualne.cz/

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Konec tradice, Loprais nepojede Dakar s Tatrou 7 TORA homer
2 let, 9 měsíců Konec tradice, Loprais nepojede Dakar s Tatrou

Foto galerie

Foto galerie - Tatra 815

Tatra 815

Toto je článek o modelu Tatra 815

Legenda Dakaru

Dávno ztracený speciál Tatra 815 6x6VE „Ostrý II“, který se zúčastnil slavného závodu Paříž-Alžír-Dakar 1986, jezdil několik desetiletí v soukromých službách v severní a západní Africe. Tento týden byl v Kopřivnici představen kompletně zrestaurovaný.

S legendárním závodním speciálem Tatra T 815 6x6 VE „Ostrý-II“, který řídila posádka Zdeněk Kahánek, Miroslav Gumulec a Josef Kalina, se automobilka...

Renovace T 815 „Ostrý-II“ – druhá třetina

Těžištěm druhé třetiny restaurátorských a renovačních prací, na jednom z našich prvních dakarských speciálů, byla příprava a výroba nástavby. Současně pokračovaly práce na kompletaci kabiny a podvozku.

Z hlediska „mobility“ renovovaného vozu jsme se výrazně posunuli do fáze, kdy již bylo možno speciál postavit alespoň na náhradní kola. Nosná roura, nápravy, pomocný rám a část hnacího traktu jsou ...

Dakar 2015: Utkání konceptů Tatra (kyvné polonápravy) vs. Liaz (pevné nápravy)

Od počátku účasti českých kamiónů na Dakaru (od druhé poloviny osmdesátých let 20. století) dochází ke konfrontaci podvozkových konceptů kyvných polonáprav a tuhých náprav. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

V následujících řádcích si vysvětlíme výhody a negativa obou systémů. V náročných podmínkách Rallye Dakar jsou podrobeny zkouškám, jako nikde jinde.

Ve statistice startovního pole jedno...


Články