Články


Modernizace kabiny obchodní řady FORCE

2016-09-26 Přečteno: 677x

Dalším důležitým krokem ve vývoji vozidel obchodní řady TATRA FORCE je modernizace originální kabiny s nízkou výškou. Původní konstrukce vycházející z technologie svařovaných ohýbaných plechových dílců byla nahrazena moderní technologií vlepování plochých hliníkových dílů do základní svařované konstrukce z ocelových profilů.

Jde o zásadní technologickou změnu ve výrobě, která přináší celou řadu výhod. Od účinnější výrobní metodiky dodržení geometrie celé konstrukce, až po jednoduchost výroby jednotlivých dílů. Změnou konstrukce a technologie výroby došlo ke snížení vlastní hmotnosti kabiny, zvýšení její korozivzdornosti a snížení náročnosti prací při případné opravě.

Z hlediska uživatele a provozovatele vozidla, nová, modernizovaná kabina přináší podstatné změny jak v interiéru, tak v exteriéru. Především došlo k rozšíření výhledu z kabiny. Velké, rozměrného sklo čelního okna z jednoho kusu (střední sloupek ustoupil do pozadí, sklo je na něj nalepeno) dovoluje vybavit kabinu třetím, středovým, stěračem. Stíraná plocha čelního skla je tak o poznání větší.

Kabina disponuje větší čelní odklopnou kapotou umožňující přístup k příslušným vnitřním konstrukčním skupinám. Na kapotě je vytvořen viditelný čelní panel, jednoznačné designové určení obchodní řady, na němž je umístěno výrazné logo TATRA.

V interiéru modernizované kabiny je nové čalounění a nové odkládací prostory především nad horní hranou čelního okna. Zcela nová je přístrojová deska, nyní vyrobená z odolného plastu. K dispozici jsou dvoumístná až čtyřmístná provedení (dvě sedadla umístěná na středovém tunelu kabiny). Důraznou optimalizací se podařilo rovněž vytvořit větší prostor v interiéru pro umístění sedadel spolujezdců.

Pro civilní aplikace, především záchranářských speciálů, je kabina vybavena střešním plastovým nástavcem. Novinkou je rovněž provedení ve formě čtyřdveřové dvoukabiny s prostorem pro šest členů posádky – řidič plus pět. V tomto případě je kabina zvýšena o cca 150 mm. Montáž modernizovaných kabin TATRA FORCE, i v pancéřovém provedení, probíhá přímo ve společnosti TATRA TRUCKS a.s. z dodávaných celků.

Zdroj: tatra.cz

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Tatra 817

Toto je článek o modelu Tatra 817

Popularita Phoenixů s „automatem“ roste

S vysokým zájmem o vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 s automatizovanými převodovkami AsTronic se kopřivnická automobilka setkává u svých zákazníků. Podíl vozidel s „automatem“ roste, a to jak na domácím trhu, tak i pro export.

Moderní převodovky ZF jsou nedílnou součástí hnacího traktu modelové řady TATRA PHOENIX. Společně s motory PACCAR MX a přídavnou převodovkou TATRA se starají o bezproblémový poh...

Unikátní Tatra bude sloužit pyrotechnikům

V areálu muničních skladů ve Vrběticích předal včera dopoledne policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý policejním pyrotechnikům unikátní nákladní vozidlo Tatra. Tento nákladní automobil určený pro přepravu nebezpečného materiálu v režimu ADR, v policejních barvách, disponuje odpovídající balistickou ochranou a autonomním zajištěním nakládky a vykládky nebezpečného materiálu prostřednictvím manip...

Samohybná houfnice Caesar na podvozku tatrovky

Samohybná houfnice Caesar na podvozku tatrovky

Francouzská společnost Nexter Systems na londýnské výstavě DSEI 2015 (Defence and Security Equipment International 2015) představila nové provedení dělostřeleckého systému CAESAR (CAmion Equipé d'un Système d'ARtillerie). Jako nosnou platformu Francouzi zvolili nákladní vůz Tatra T815 (8x8).

Caesar je francouzský dělostřelecký systém ráže 155 m...

Hasičská „čtyřkolka“ pro Austrálii

Na konci roku 2014 bylo do Austrálie expedováno vozidlo TATRA 815-732R53 4x4, které vzniklo na požadavek australského dealera ve spolupráci společností TATRA TRUCKS a THT Polička.

Jedná se o unikátní speciál určený primárně pro zásahy při rozsáhlých lesních požárech, jež jsou na území Austrálie velmi časté. Před výrobou vozidla proběhla řada jednání se zástupci hasičských útvarů z Austrálie a has...

Tatra prodá čínské firmě licenci za stamiliony

Tatra prodá čínské firmě licenci za stamiliony, auta nesmí vyvážet

 

Státní čínská společnost Aviation Industry Corporation of China koupí od českého výrobce Tatra Trucks za stamiliony korun licenci na výrobu automobilů Tatra, píší Hospodářské noviny. Licenci by firma měla získat na pět let pod podmínkou, že se vyrobené vozy budou používat jen v Číně.

Licence se má týkat modelové řady TERR No...

Tatra končí, Tatra Truck však vyrábí dál

Tatra končí, Tatra Trucks však vyrábí náklaďáky v Kopřivnici dál

Kopřivnická společnost Tatra, a.s., pokračovatelka předlistopadové automobilky, zřejmě definitivně končí. Její představitel Ronald Adams požádal soud o vyhlášení úpadku. Tatrovky už vyrábí jiná firma.

Konec jedné legendy, alespoň na papíře, přinese podle všeho v nejbližších měsících Krajský soud v Ostravě. Ten bude rozhodovat o žád...


Články