Fórum - Téma


PŘEKUPNÍCI - odporníci !!


Fórum Pokec všeobecný PŘEKUPNÍCI - odporníci !!1  2  3  4  5 ......... 16

2009-09-03 21:23:12

tak tohle nevím........ale ve starém muzeu,byla jedna odstrojená,podle informací byla kompletní a karoserie byla na kolech a byla velice zachovalá,měl jsem možnost vidět,ještě před tím něž ta neštastná zima zapříčinila zborcení střechy,dále tam stál jeden Special,Tatraplan,několik kočárů a další........

 Miloš
Miloš
2009-09-03 21:53:18

Kam to vůbec všechno přestěhovali?

2009-09-03 23:28:07

Ta černá jednotka nebyla majetkem TM, ale člověka ze Suchdola.....

 Miloš
Miloš
2009-09-04 13:03:00

No vida. Jak znám Kaválka, prodávalo by se jen přes jeho mrtvolu.

2009-09-04 14:43:06

kam to přemístili nevím,určitě toho dost rozprodali............

2009-09-04 18:55:53

Zbyňku: Nevím, zda je to tak jednoduché prodat exponát z muzea........................................................... Exponáty z poškozeného muzea jsou schovány někde ve fabrice ( v nějaké hale ).

2009-09-04 21:23:29

Je pravda že tam bol šiesty vyrobený kus t603?

2009-09-05 10:46:58

možná,že to byl ten ze starého muzea.........měl jsem i kontakt na člověka co měl na starost staré muzeum jelikož jsem se zajímal o Special,ale to už asi nedohledám.........

2010-01-28 11:05:07

Nedá mi to,abych vám sem taky něco nepřidal,ikdyž se to možná některým z vás nebude líbit To jak psal myslím Tomáš,že ho zastavují různá individua a chtějí koupit jeho Tatru,když jede někam na výlet,to je nechutné a je to obtěžování,to souhlasím. Je logické,když mám zrenovovaný vůz a jedu s ním na sraz nebo na výlet s rodinou,nebudu ho asi prodávat.Na druhou stranu,když najdu někde na vesnici v kopřivách Tatru a zeptám se,jestli jí neprodají,popř. se tam zajdu zeptat po roce,dvou znovu,jestli si to nerozmysleli,na tom nevidím nic špatného. Nadáváte tady na překupníky,no máte pravdu,že šponují uměle ceny. To že se snaží koupit za babku a prodat za majland,to se snaží většina obchodníků,každý chce vydělat co nejvíc.Já je moc neznám,jen šabata,byl jsem u něj jednou,když jsem sháněl nárazník na šilhavku a on mi odpověděl na inzrát. Nezdálo se mi,že by byl nějak extra drahý,co se týká dílů,nechal mi ho bez dorazů za 1000 kč.Taky si myslím,že kolikrát je lepší,když se Tatra dostane do ruky jemu,než nějakému Lojzovi,který nemá prachy a nechá jí shnít na zahradě v kopřivách,nebo ji rozjebe a pak ji prodává dál jako haldu šrotu /nedokončená renovace / velmi častý pojem v inzerci. Protože má peníze a zkušenosti,je záruka,že Tatru zrenovuje, a pak ji samozřejmně prodá za nemalé peníze,což se mnohým nelíbí,protože hodně ,,vydělá,,. Nedavno jsem viděl na netu inzerát : Kdo daruje nebo levně prodá Tatru 603 na renovaci. Jsem chudý student a nemám moc peněz. Ríkal jsem si,chlapče,když nemáš na nákup 603,nebudeš mít ani náhodou na renovaci,protože cena renovace několikanásobně prevyšuje nákupní cenu nějakého vraku 603.U takového mouly je předpoklad,že auto shnije někde na zahradě a renovace se nikdy nedočká. Tady u nás v Plzni stojí dvě 603 na zahradách zarostlé v trávě. Jedna tam stojí udajně 15 let,rostou na ní lišejníky a majitel mi řekl : Neprodám,budu ji renovovat,víte jak je těžké sehnat díly?? Na druhou jsem se ptal telefonicky majitele,který tam má na zahradě vedle té 603 v trávě zarostlé ještě 2 škodovky a stojí to tam vše dle mého odhadu,také min. 7 let a majitel byl značně nepříjemný, také říkal,že se chystá na renovaci. Je mi jasné,že tyto Tatry se renovace nikdy nedočkají a budou hnít ještě několik desítek let,než se uplně rozpadnou. Takovým lidem Tatra ani žádný jiný veterán do ruky nepatří. Podle mně je lepší,když se dostane k překupníkovi,který ji zrenovuje a vydělá na ní,než k nějakému nezkušenému lemplovi,který ji nechá shnít na zahradě. Jde přeci o to,aby se Tatrer dochovalo co nejvíce a ne aby se pomalu rozpadaly v kopřivách.

2010-01-29 11:42:23

Vendo, tady je výcuc mého prvního příspěvku:

"Nemám nic proti nikomu kdo obchoduje s auty. Vadí mi však jedna věc. Několikrát se mi stalo, že mne oslovují různá individua, kteří chtějí koupit moji 603, která není na prodej. Nikde to neinzeruju a jestli někdy na prodej bude určitě se to dozví všichni včas. Další věcí je, že jsou většinou tito lidé "seriózní obchodníci" kteří se snaží vydělat co nejvíce peněz tím že nakoupí "levně" nějakou tu Tatru a pak se jí snaží prodat co nejdráž. Bohužel tito lidé uměle vyvolávají ceny do výšin, v kterých by se některé vozy vůbec neměly pohybovat a tím uměle určují ceny na trhu."

To znamená, že nemám nic proti tomu, že Šabat zachraňuje další Tatru. Peníze a jeho styl je to poslední co mu závidím - přeju mu úspěch v jeho "praktikách" a při hledání dalšího trouby bažící mít další z jeho skvostů... levně nakupovat a draze prodávat umí nejeden trouba, na tom není třeba žádného zvláštního umu. A proto opakuji že mi vadí pouze "seriózní obchodníci" kteří se snaží vydělat co nejvíce peněz tím že nakoupí "levně" nějakou tu Tatru a pak se jí snaží prodat co nejdráž. Bohužel tito lidé uměle vyvolávají ceny do výšin ve kterých by se některé vozy vůbec neměly pohybovat a tím uměle určují ceny na trhu=> Ti, kteří koupí auto levně a obratem ruky (aniž by na něm cokoliv zlepšili, popř. opravili) jej prodávají třeba za dvojnásobek (neúměrně nákladům do aut vložených).

Ano i to je jeho styl, ale není v tom sám takovýchto překupníků je v naší zemi mnoho, neboť v této "banánové republice" plné odborníků na cokoliv se nikomu nechce pořádně makat, ale každý chce být "úspěšným" obchodníkem.

2010-01-29 17:36:58

Ano,Tomáši, já s tebou částečně souhlasím,avšak je to všechno otázka nabídky a poptávky. Pokud by o Tatry nebyl zájem za ceny za které je překupníci prodávají, museli by jít s cenou dolů až třeba na hranici,za kterou by se jim příště Tatru nevyplatilo koupit,protože na ní skoro nic nevydělali. Jak to ale vypadá,zájem je a oni toho využívají. Je to to samé jako když si vezmeš,že nastříkání blatníku v lakovně se pohybuje od 3000 do 3500 kč,někde prý až 4500 kč.Dle mého je to svinská zlodějna a nikdy bych tyto peníze za to nedal.Ale jelikož zájem za tyto peníze je,lakovny to tak ůčtují a lidi platí.Kdyby si lidi uvědomili,že je to nesmysl,lakovny by přišly o kšeft a šly by rázem s cenou dolu. Co si budeme povídat,v dnešní době číhá podvod nebo zlodějna na každém kroku,kamkoliv se podíváš.Každej chce za všechno platit,doby kdy si kamarádi zadarmo vypomáhali jsou už dávno pryč. Ted ještě k tomu šabatovi: jak jsem již psal,setkal jsem se s ním jednou, a vím ,že nabízí v inzerci díly na 603 za dost vysoké ceny,ale taky vím,protože to docela sleduju,že také platí dost vysoké částky za díly třeba na T 603-1,které se draží na aukru.Až často kroutím hlavou,jestli je to vůbec možné,dát třeba za starý orezlý popelník do sedadla 6000 kč. Jelikož jsem mu taky nějaké díly nabízel,vím,že zrovna není z těch,co se snaží nakoupit za co nejmín / alespon co se týká dílů / a je ochoten za ně slušně zaplatit. Je to asi proto,že ví za kolik je pak prodá,nebo je potřebuje do své Tatry. Co se týká Tater,jestli obchoduje způsobem- koupit a hned prodat,si nejsem jistý,viděl jsem u něj 4 auta,která měl v renovaci a pořádně se na nich namaká. Investice do renovace je veliká,pokud se má dělat profesionálně,o tom bys mi mohl spíš vyprávět ty,zároven,když jsme u toho,ti chci vyjádřit svůj obdiv ohledně renovace tvé T 603.Koukal jsem na ty fotky a je vidět,že jsi profík,který něco umí. Na obchodování a renovace aut musí mít člověk tučný kapitál,myslím,že každý to taky dělat nemůže. Ceny do výšin však nevyvolávají jen nějací překupníci,ale třeba taky lidi,kteří nakupují na aukru, a to tak,že jsou prostě ochotni zaplatit za díly či auta nesmyslné částky,mohl by ses zlobit taky na ně. A kdo má doma nějaké díly a třebas i by je levně prodal,a nahlédne do aukcí na aukru,hned si udělá obrázek a rázem je po levných dílech. A zrovna aukro ukazuje realitu : jsou to aukce s příhozy a ty lidi to prostě jsou ochotni zaplatit : 20.000 kč za kostru sedadla na 603- 1, 6000 kč za popelník.... Tyto ceny překupníci neurčují.

2010-01-29 18:27:00

Zajímavá slova, zde padly a to mi nedá, abych se taky nevymáčkl. Problém je u nás jedinej a to je závist. Pokud je někdo šikovnej a nakoupí zalevno a někdo hloupej a koupí od něj zadraho je to přeci věc každého.

V žádném případě nechci, zdůrazňuji nechci omlouvat nebo se zastávat překupníků, ale doba je taková, že se jim daří a dařit bude vždycky. Vemte si, že čeho bylo nedostatek, tak na tom vždycky vydělali překupníci. A´t to byli za války překupníci s cukrem, kávou nebo lístky na potraviny nebo za komančů překupníci říkejme jim veksláci s bony.Tito lidé se budou tedy vyskytovat furt tam, kde se objeví poptávka po čemkoli. V našem případě přišla doba, kdy vozů tatra jest málo a proto se vyskytují Tatraveksláci, kteří na tom vaří love.

Co se týká Honzy Š. já s ním obchoduju taky a to proto, že zaprvé jsem ochoten zaplatit za něco, co nikdo jiný nenabízí nebo nemá a zadruhé, vždycky co mi prodal sedělo na 100% a bez keců, což se o různých inzerentech, kteří by nejraději prodali i svoji babičku říct nedá.Můžu uvést příklad. Koupil jsem od Honzy na 603ku chrom lišty kolem oken - origo tatra žádná replika, připomínám nové ještě zabalené a to za cenu více než suprovní v porovnání např s Eccorou. Vždy když je někdo nabídne v inzerci, tak jsou to buď nepoužitelný zhnilý šroty nebo předražený šmejdy. A jestli je někde Honza koupil za flašku, je to jeho kšeft, já je sehnat neumím. Věcí od něj bylo víc a vždycky za přijatelnou cenu( např. víko rezervy nové nepoužité 1500,- atd bych mohl pokračovat) No akdyž se mito zdá drahé, neboli nejsem ochoten investovat, no tak to jednoduše od něj nevemu a řeknu mu to. To je zkrátka nabídka a poptávka.

Narozdíl od inzerátů kdy jsem ze slovenska koupil chromovanou vrtuli na nárazník" super chrom" a když to přišlo, tak na mě z krabice koukala zhnilá lišta vhodná akorát tak jako tyčka k rajčatům.

Tak jak bylo napsáno výše se mi spíš příčí lidi, kteří so říkají veteránisti, ale k tomu, aby něco sami udělali nikdy nedospějí a budou čekat až jejich vrak, co nejspíš zdědili bude mít miliónovou hodnotu. Bohužel tyhle auta končí většinou v hutích. Pro příklad jsem se byl dívat asi před 6-7lety na tři kusy 603jek u Znojma: Majitel byl naprostej magor, neboť už tehdá stály auta po půl kol zabořeny v hlíně a rostly z nich stromy. Chtěl 10tis za kus,takže sem se mu vysmál (opět zákon nabídky a poptávky ) ajel pryč. Jeho slova byla "nevadí nechceš, já je teď přes zimu opravím a na jaře prodám". Dopadlo to tak, že auta se objevily v prosinci na aukru samozřejmě v hrozném stavu na stejných místech jak sem je spatřil tenkrát. Takže tihle lidi mě serou nejvíc, ale bohužel s tím nic nenadělám, takže je mi milejší, když se nějáký vrak dostane přes deset překupníků a renovátorlů až k novému majiteli, který s ním přijede na sraz, než aby to někde shilo v kopřivách. HOWG

2010-01-29 20:53:11

Díky za uznání, ale slova obdivu za renovování 603 si nezasloužím Já, ale odborník na slovo vzatý, který se toho ujal. Renovacemi Tater se zabývá několik let a rád ji udělá každému k obrazu svému. Já si vybral možnost příblížení se co nejvíce k originálu

S Vašimi píspěvky souhlasím jen částečně a to že je škoda každé Tatry končící v kopřivách a oba máte pravdu v tom, že celá věc je dána nabídkou a poptávkou. Každý si se svou Tatrou může nakládat jak uzná za vhodné, protože je jeho majetkem. Já jen vyjádřil jen názor, že nesouhlasím s..... (ale to už jsem psal několikrát). Další věcí je aukro, myslím že nejeden z nás vývoj cen na tomto serveru sleduje a díky tomu, že jsem jedním z těch co si nenechá ujít jakýkoliv ND na Tatru mohu tvrdit, že kostra sedačky na jedničku, která se již několikrát vystavila a prodala za 18.000,- je stále na prodej... Světe div se jedním z prvních kupujících byl právě pan tatrawerke. Po chvíli byla opět jedna a ta samá kostra vystavena k prodeji znovu a Já se ptám proč.., proto aby se ukázalo jakou má cenu, nebo proč? že by se její cena uměle vyvolala na 18 klacků? Ano aukro je pověstné tím, že mnozí zaregistrovaní si pod jinými nicky přihazují na své zboží aby si navýšili její "hodnotu".

Osobně je mi jedno kdo s ním obchoduje či ne, jak jsem psal nezávidím mu jeho tatry, jeho kapitál, ani jeho styl, ale v době kdy jsem Tatru sháněl mi nějaké tatry nabízel a to dovezené z Německa. Vůbec mu nevadilo, že nabízí Tatry které byly na prodej na serveru mobile.de a to s "příplatkem" skoro 100%. Stejný styl razí bohužel i jemu podobní "obchodníci" a to nejen s auty, ale i s ND. Co si budeme povídat, kdo sleduje naši inzerci ví o čem mluvím.

Přeju mu ať jich zachrání co nejvíc a ať si udělá tatru dle svého gusta třeba zebrovanou jedničku se sedadly z krokodýlí kůže používaných v zubařských křeslech soukromého zubaře z hotelu Burj Al Arab a prodá ji klidně šejkovi Al Maktoumovi - je mi to jedno, ale vadí mi tatrawerksl. Ne ten kdy Ji zachrání a se ziskem prodá, ale ten kdy neudělá nic a obratem ji prodá za neúměrně vysokou cenu.

Tisíc lidí má tisíc názorů a to je ten můj

2010-01-29 21:14:36

tak jest i já mám takový názor

 Miloš
Miloš
2010-01-29 21:25:02

Přesně tak Tome. Tvé argumenty jsou neoddiskutovatelné.

Audin: Souhlasím, že Honzyk nepatří k těm nejhorším, ale do sortičky překupníčků se zařadil sám a bohužel pro něj oprávněně.

2010-01-29 22:25:54

Tomáši,abych to upřesnil : ta sedačka ,kterou já myslím,se prodala za 20.000 kč, a už je to nějaká doba. Nejednalo se o samotnou kostru,ale byla to kostra s pružinami a zbytky plesnivého a roztrhaného nekompletního potahu. Byla to první sedačka na T 603- 1,které jsem si tam všimnul,mohlo to být přibližně minulý rok v létě,nevím to už přesně. Byl jsem z té ceny v šoku a měl jsem z toho srandu,že lidi nejsou normální,chtít za rám sedadla s plesnivým hadrem 20.tisíc. Poté,co se prodala, tam někdo vystavil další,avšak jinou / jednalo se pouze o samotnou kostru /-myslím,že se jednalo o uživatele s nickem ,,Kalinenka,, a tento ji tam nabízí dodnes za 18.000 kč. Jak říkáš,každý má svůj názor a já ho nikomu nevyvracím,mám také svůj. Mohu se ztotožnit s názorem Audina.

 Miloš
Miloš
2010-01-29 22:32:48

A to Vendo jako proč? Ty už jsi od Honzyka něco kupoval? Máš s ním nějakou osobní zkušenost?

2010-01-29 23:03:00

Jasně Miloši,vždyt jsem to tady psal,že jsem od něj kupoval přední nárazník na šilhavku bez dorazů za 1000 kč a dal mi zadarmo výfuky na 603,ktreré ještě budou dobré az nechám zavařit pár direk. Taky ode mně kupoval nějaké díly na 613 a 603 a zaplatil mi dobře. Audin má pravdu,není zas tak špatný,jak některí ríkáte,alespon mně to tak nepřipadá.Ale jak jsem psal,setkal jsem se s ním jen jednou a takový dojem na mně udělal. Ale co vám můžu s určitostí potvrdit,že co se týká nákupu dílů,není z těch co by chtěli koupit za pár korun,ale platí dobře,byl jsem spokojen a to mně vůbec neznal,nevěděl,jestli mám o tom přehled nebo ne. Klidně mohl říct,že mi dá 1000 kč za díl,za který mi nabídl 10.000 kč. No,možná z toho bude mít srandu,jestli zjistí,že si o něm takhle píšeme. Proč vůbec není v Tatra clubu ?,nebo je ?

 Miloš
Miloš
2010-01-29 23:07:42

Jendááá Vendááá jel na vodu mělkou, spáchal v Tatře díru vel, vel, velkou....

2010-01-29 23:13:28

No Vendo co k tomu dodat...snad jen, že mi připadáš jako "Jeník" sám...jen nechápu proč?


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 16