Servisní knížkyZobrazit filtry
Model
Pod-Model
Událost
Země
Stát
Rok výroby

Prověření historie vozidla (klubová sleva 100 Kč) ... VIN:
1 ......... 12  13  14  15  16


1970 Tatra 603 T2-603 model 69  |  TORA Ostatní

Odstrojování

Tatra se začala odstrojovat a tím pádem se rýsovaly další a další její "skryté" nedostatky

1970 Tatra 603 T2-603 model 69  |  TORA Ostatní

Odvoz

Až do tohoto data byla 603 víceméně předurčena k tomu, že jsem jí jednou za čas nastartoval, vyjel z garáže, nechal pobublat a zase zajel zpět. Bohužel její technický stav (který jsem důkladně odhalil až na STK) mi nedovoloval udělat alespoň sebemenší výlet..... a tak se po více než roce vydala (raději ne po vlastní ose) k renovaci.

1970 Tatra 603 T2-603 model 69  |  TORA Koupě vozu

Konečně!!

Konečně jsem po dlouhém shánění sehnal Tatru 603, se kterou jsem se vydal po vlastní ose z Komárna do Ostravy.

Po peripetiích s dovozem a přihlášením nastaly další komplikace, které se táhly cca rok. V té době jsem víceméně marně sháněl někoho, kdo by se renovace ujal.

1988 Tatra 613 - 3  |  RoboHanak Oprava

Demontáž skiel , debordelizácia,...

Včera a dnes som spravil , myslim si dosť veľa nato že som bol pri aute spolu skoro 4 hodiny. Posledné dvere sú dole (znova musela pomocť flexa) , vonku sú už aj čelné a zadné sklo, odvŕtal som nity na chrómové lišty a aj tie sú už všetky dole.Postupne strhávam strešné a bočné čalúnenie ale dávam si pozor aby som ho nezničil (poslúži ako vzor pre nové). Ďalej sa mi podarilo vymontovať riadenie, pedálovú konzolu a vytrhal som časť vnútorného zateplenia, z pod ktorého na mňa vykukol plech , ktoráý bol z polovice ošetrený iba základným náterom, rovnako ako strecha zvnútra. Tieto časti sa však pieskovať zrejme nebudú (nieje to treba). Uvidíme do čoho sa pustím nabudúce.... :)

1988 Tatra 613 - 3  |  RoboHanak Oprava

Demontáž dverí

Takže dnes som si zamakal po navrate z roboty som vbehol do garaze a pustil sa do demontaze dveri aby sa v aute dalo hybat. Vodicove dvere isli tazko kedze bola zahrdzavena zavlacka na doraze, musela pomoct flexa, rovnako ako pri jednom M12 srobe. Nastastie , dvere mi spadli tesne vedla nohy takze ziadny uraz sa nekonal :) dvere ZL dvere isli bez problemov , aj ked som zase musel vyrazit poistny kolik na doraze. Ale uz som vedel ako na to takze to slo dobre. Hracka uz boli ZP dvere kde to slo ako po masle, uz som si ich aj podoprel aby mi neje*li na nohu :) Dalej som odvrtal nejake nity z chromovych list. Myslim ze na dnes to staci :)

1988 Tatra 613 - 3  |  RoboHanak Oprava

Konečne v garáži

Včera (nedeľa) sme konečne dotlačili tatru po svojich do garáže, kde sa môžem pustiť naplno do rozoberania. dnes sa z práce budem ponáhľať aby som stihol čo najviac. Mám v pláne odstrojiť dvere , začať s vysávaním interiéru (stále sú tam úlomky skla).

1988 Tatra 613 - 3  |  RoboHanak Oprava

Debordelizácia

Včera som sa k tatre dostal len asi na hodinku. Podarilo sa mi dostať von káblový zvazok (zostáva ho dať von ešte z motorovej časti) Odmontoval som vstupy pre vzduch pod kapotou , vytrhal ďalšie zateplenie. Dnes by som sa mohol dostať k stieračom , brzdovému pedálu a snáď výde čas aj na spojku.

1988 Tatra 613 - 3  |  RoboHanak Oprava

Začiatok renovácie

Takže po polročnom čakaní na vhodné podmienky (čas , peniaze, počasie, voľná garáž) začala príprava karosérie na renováciu. Najprv je treba urobť celkovú debordelizáciu vnútra , nakoľko keď som ju dotiahol domov, bolo vnútri všeličo od rozbitého skla cez sedačky, zbytky palubovky , hrdzavé šróby a pod... takisto treba vykonať debordelizáciu aj v kufri :) ide to pomaly nakolko mam cez tyzden cas len vecer ked pridem z prace ale aj tie dve hodinky denne zatial stacia :) Musím vytrhať aj zateplenie a stropné čalúnenie nakoľko je všetko napáchnuté a naozaj sa to už nebude dať použiť. Čo je pre mňa skvelá správa je to že vo voze zostala kompletná kabeláž a je v poriadku, čo sa nedá povedať o kabeláži na mojej striebornej :) Takže zatiaľ len toľko , priebežne budem aktualizovať.


1 ......... 12  13  14  15  16