Vozidlo Tatra 613 - 3 3.5 V8

Deník událostí


Tisknutelná verze

2014-07-02 Oprava 40 000.00 CZK

Rok 2014 už si jen užíváme, a nebo ne?

Po natáčení posledního dílu českého století mě kamarádi upozornili, že auto nadměrně kouří. V TV to bylo i vidět, jak při rozjezdu zakouřila. Pro jistotu jsem zajel do KRNEPA. Nekonečný příběh jménem TATRA 613 pokračuje: výměna gufer všech ventilů, kompletní demontáž motoru a vyčištění od oleje, výměna pístních kroužků, těsnění ventilů vaček a olejového chladiče, nové svíčky, nové parohy, gufero řadícího domečku, nový startér a další drobnosti...

2013-02-13 Koupě vozu 10 000.00 CZK

Rok 2013 ve znamení kořistní Tatry.

V roce 2013 mě na upozornění kamaráda neunikla koupě Tatry 613, která měla velmi důležité díly. Díky koupi tohoto vozu jsem získal pro svojí Tatru tyto obtížně sehnatelné díly, které prokazatelně v mém voze z výroby byly: klimatizace, elektrické stahování oken, palubní deska bez přihrádky spolujezdce, anatomické sedadla a látkové výplně dvěří. Navíc jsem se díky tomuto autu naučil anatomii šestsettřináctky, protože bylo celé rozebráno na prvočinitele a díly, které jsem nepotřeboval jsem prodal. Zisk z prodeje dílů pokryl nákupní cenu celého auta, ale zábava byla na rok obstarána. V poměrně nedůstojných podmínkách došlo k postupnému demontování celého vozu. Bližší informace k tomuto autu najdete v seznamu mých vozů. Výplně dveří a sedadla jsem nakonec do své Tatry nedal, jejich stav nebyl dostatečný.

2012-09-15 Oprava 35 000.00 CZK

Svépomocí pokračovala renovace...

V průběhu roku 2012 pokračovala renovace svépomocí. Dosazení nových koberců, renovace elektroinstalace, nové světla, přetěsnění předního a zadního skla, prahové lišty, nové prvky interiéru a mnoho dílčích prací.

2012-05-15 Oprava 5 000.00 CZK

Konečně zpět...

Po návratu z renovace karoserie bylo auto poměrně zubožené. První prací bylo ošetření podvozku a dutin...

2011-06-15 Oprava 80 000.00 CZK

Na rok bylo vystaráno...

Auto bylo svěřeno na doporučení kamarádů do opravny a lakovny na Kolínsku. Pracovníci provedli částečné odstrojení a kompletní vyvaření karoserie, vyvaření podvozkových dílů a přípravu na lakování. Následoval nový lak celé karoserie. Práce se táhly téměř celý rok. Tak dlouhá doba bez auta byla skličující.

2011-05-15 Koupě vozu

Fiátek už nestačil...

Fiátek šel do světa a Tatra dostala v roce 2011 garáž a před dům se místo ní postavil nový kamarád...

2011-01-01 Oprava 28 000.00 CZK

Všemožné drobné práce...

V průběhu celého roku 2011 probíhaly různé dílčí práce: renovace alternátoru, geometrie a vyvážení, nové pneumatiky, slícování dveří, oprava výplní dveří, drobnosti v interiéru a mnoho dalšího...

2010-10-02 Oprava 3 500.00 CZK

Aby to lépe jezdilo...

Výměna všech těsnění oken a dveří. Děkuji za pomoc Vojtovi.

2010-05-13 Koupě vozu

Tatra už nebyla sama.

Někdy na přelomu jara a léta jsem od babičky získal své druhé auto. Tatra tak už nebyla mé jediné vozidlo a pomalu se začala stávat vozidlem jen příležitostným.

2010-05-01 Údržba - výměna motorového oleje 50 000.00 CZK

Už není cesty zpět...

Další návštěva v KRNEPO: přetěsnění vačkového hřídele a opět víček ventilů, silentbloky motoru, výfuk, olejový chladič, ložiska setrvačníku, lamela spojky, zapalovací svíčky, palivová nádrž, odvětrávací hadice nádrží, regulátor dobíjení, seřízení spojky, spojovací hadice nádrží, mechanismus řazení, seřízení převodovky, spojková a brzdová kapalina...

2009-12-06 Bouračka / Auto nehoda / Poškození 1 000.00 CZK

Pětihvězdičkové obchodní centrum...

Si člověk jde nakupovat a bavit se do obchodního centra Nový Smíchov a když se vrací ke svému vozu, zjistí, že jakýsi dobrák rozflákal zadní světlo. Zda to bylo autem, nebo nákupním košíkem nevíme. Každopádně přivolaná policie byla absolutně neochotná a poprvé jsem zažil, že příslušník policie silně PÁCHNUL. Obshluha garáží mě také odbyla, že kamery tu sice jsou, ale že se neotáčejí a poskytnutí záznamu lze jen PČR. Na GŘ OC mě vyhodili, že si mám stěžovat písemně. Absolutní neochota a arogance všech účastněných je dostatečným varováním pro všechny, aby toto obchodní centrum za žádných okolností nenavštěvovali...

2009-04-25 Údržba - výměna motorového oleje 15 000.00 CZK

Konec legrace...

Poprvé vozidlo svěřeno do rukou profesionálů - Autoservis KRNEPO. Nejprve nevinná návštěva servisu za účelem konzulatce se vyvinula do obřího seznamu co vše je špatně a co vše je moudré udělat. Na dalších pět let bylo jasno... Renovace oficiálně zahájena! Hned na první návštěvě auto dostalo základní péči: oleje, nová palivová pumpa, přetěsnění olejové vany a víček ventilů, seřízení motoru, rozvodové řemeny, výměna ložisek a napínáků, zadní brzdové destičky, gufero a seřízení ruční brzdy.

2008-11-28 Bouračka / Auto nehoda / Poškození 15 000.00 CZK

První havárie.

První nehoda. Nezvládnutí řízení na namrzlé vozovce v Kongresové ulici. Oprava byla hotova za čtrnáct dnů svépomocí a z dílů u kamaráda Filipa.

2008-08-05 Porucha 2 500.00 CZK

Opět spojka...

Opět přestala vystavovat spojka. Nesnáším, když něco opravím a ZASE se to porouchá. Tentokrát to byl spojkový válec, ten hlavní pod volantem. Při této opravě jsem také sundal nárazníky a s kamarádem Vojtou jsme se je pokusili renovovat. Naše broušení ale dopadlo katastrofálně a veškeré tmely, brusné materiály a další věci jsem koupil a spotřeboval k ničemu. Nakonec se renovace nárazníků ujal známý u Českých drah, protože měl k dispozici jen barvy, které jsou na lokomotivách, dostaly nárazníky tmavošedý nátěr.

2008-03-23 Údržba - výměna motorového oleje 9 500.00 CZK

Komplexní oprava...

Ikdyž byla Tatra používána celoročně, prostě se blížilo jaro a měl jsem nutkání auto dát do pucu. U kamaráda jsme udělali sraz. Všichni přátelé byli z toho auta tak paf, že zcela ochotně a bez nároku na odměnu na něm pracovali více jak 15 hodin v kuse. Za ten víkend se stihlo hodně věcí, vyjmenuji jen nejdůležitější: zapojení autorádia, slícování dvěří, výměna benzínových trubiček obou bufíků, centrální zámek, motorový olej, filtry, údržba rozdělovače, mazání táhel, karburátory, odkalovače, zadní plato (koupeno v inzerci), zadní světlo, seřízení sytiče, oprava karoserie a laku, odstranění prorezavělin, leštění karoserie, a další. Tímto děkuji kamarádovi Filipovi, Petrovi a dalším, kteří se tenkrát této akce účastnili.

2008-03-08 Porucha 500.00 CZK

Uhnilá spojková trubička.

Jednoho dne zůstal pedál spojky zašlápnutý. Vedení spojkové kapaliny odešlo "do věčných lovišť". Pomocí tlačení a skákání přes startér se podařilo auto dopravit domů, naštěstí se porucha stala asi 300 m od domova a zde proběhla na parkovišti oprava. Děkuji přátelům Vojtovi a Vojtovi za pomoc.

2007-10-19 45 000 km Koupě vozu 45 000.00 CZK

Koupě vozidla.

Když mi bylo patnáct byl jsem jako návštěvník na slavnostním zahájení muzejní sezóny v Lešanech. Přijel jsem parním vlakem a obdivoval dění v areálu. Když jsem spatřil řadu šestsettřináctek, oněmněl jsem. Tak ošklivé auto až je krásné, tak neobvyklé, velké a celé prostě takové divné. Prohlížel jsem si ty auta několik hodin. O čtyři roky později, když jsem si chtěl pořídit své první auto jsem projížděl inzerci. Byl jsem téměř rozhodnut si pořídit do začátku Favorita. A najednou, jako blesk, v inzerci tři Tatry 613! Nevím co mě to tenkrát napadalo (bylo mi devatenáct) ale řekl jsem si jo, to je auto pro mě. Objel jsem všechny tři a tu v nejlepším stavu koupil. Nic jsem o tom autě nevěděl, vůbec jsem netušil do čeho jdu. Ale zvuk, sedadla a ten příšernej vzhled - prostě jsem onemocněl. Když jsem se prodávajícího zeptal: "To asi docela žere, že?" Začal se smát a odpověděl mi, spotřeba je to poslední, co se u tohoto auta řeší. Nechápal jsem. Do roka a do dne jsem však této odpovědi zcela porozuměl...

Investice celkem 340 000.00 CZK

Naše auta